6obcych

6obcych – Do czego służy ta aplikacja? Jak jej używać?

Nieodłączną częścią życia każdego człowieka jest poznawanie nowych ludzi. W dzisiejszych czasach dostępne są nowoczesne metody na zawarcie przyjaźni, które sprawdzą się idealnie, jeśli zależy Ci na poszerzeniu grona znajomych. W tym artykule opiszemy, jak działa aplikacja 6obcy, która umożliwia nawiązanie konwersacji z ludźmi z całego kraju.

Czym jest 6obcy?

Interfejs to przede wszystkim czat, który zajmuje większą część portalu. Warto zaznaczyć, że stylistyka nie zawiera zbędnych dodatków i jest bardzo minimalistyczna. Aplikacja pozwala wylosować dowolny popularny temat, przez co rozmowa lepiej się klei i może trwać dalej. Reklamy pojawiają się w bocznych częściach strony, ale nie ma ich zbyt dużo, więc nie powodują nadmiernych trudności. Sama rozmowa nie powinna nikomu sprawiać problemu. Gdy już napiszesz swoją wiadomość to musisz kliknąć enter lub przycisk “wyślij”. Czat działa również poprzez witrynę internetową, którą można znaleźć wpisując hasło “6obcy” w Google. Istnieje także możliwość pobrania aplikacji na swojego smartfona. Interesujące jest to, że nie występuje tu rejestracja. Można przypuszczać, że celem twórców było stworzenie w pełni swobodnej platformy, która nie będzie generować absolutnie żadnych zobowiązań. Na czat może wejść tak naprawdę losowa osoba i w tej samej chwili wejść w konwersację z kolejnym wylosowanym rozmówcą. Gdy już jesteś na stronie 6obcy to musisz nacisnąć duży zielony przycisk “połącz z obcym”. W ten sposób system wylosuje rozmówcę, z którym będzie można rozpocząć kontakt. Możliwe jest też wybranie dokładnego województwa, dlatego można trafić na osoby ze swojej okolicy. W jednej puli znajdują się wtedy wszyscy, którzy wybiorą ten rejon. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi szukających przyjaciół mieszkających w pobliżu.

Historia portalu 6obcy

Za granicą podobne portale pojawiały się już znacznie wcześniej, ale w naszym kraju do czasu 6obcy nie było stron, które pozwalałyby na takie formy kontaktu. Można śmiało powiedzieć, że w całej Polsce jest to jedyny taki portal, który najczęściej wybierają osoby młode potrzebujące się zaprzyjaźnić. W dowolnym momencie możesz zakończyć rozmowę, a rozmówcy są całkowicie anonimowi. To właśnie pełna anonimowość i swoboda prawdopodobnie sprawiły, że 6obcy odniosły wielki sukces. Obecnie tysiące użytkowników korzystają z tej strony każdego dnia, ponieważ widzą w tym szereg korzyści. Z pewnością jest to dobra opcja dla osób, które nie lubią ograniczeń. Wystarczy kilka kliknięć, żeby dotrzeć do ludzi zlokalizowanych w innym miejscu od Ciebie. Bardzo łatwo tu o różnorodność, ponieważ na stronie udzielają się osoby z całej Polski. Kluczowe jest to, że nie ma potrzeby przenoszenia rozmowy na inne komunikatory. Jeśli tylko masz ochotę, to możesz z danym użytkownikiem porozmawiać o hobby i zamienić parę słów, a potem zwyczajnie przejść do kolejnej osoby. Nie jest problemem znalezienie długofalowej znajomości, bo wystarczy wybrać województwo i poszukać bratniej duszy. Do tej pory popularne serwisy do poznawania nowych osób nie zapewniały pełnej anonimowości. W 6obcy nie trzeba zdradzać swojej tożsamości i wstawiać zdjęcia profilowego. Jeśli chodzi o treści, którymi się dzielisz, to masz co do nich pełną dowolność. Trochę czasu już minęło od chwili, gdy strona 6obcy miała swoją premierę, ale wciąż jest bardzo popularna. Należy pamiętać, że nie wszyscy w sieci są dobrzy, dlatego lepiej uważać i kilka razy pomyśleć, czy informacje, które udostępniasz nie zadziałają negatywnie. Masz całkowity wybór, co do rozpoczęcia rozmowy. W wolnej chwili możesz korzystać z portalu, a gdy jakaś osoba Ci się nie spodoba lub Cię znudzi, to możesz iść dalej. Wystarczy, że klikniesz odpowiedni przycisk i poznasz inne osoby. Wszystko czego potrzebujesz do rozmawiania z ludźmi z całej Polski to laptop lub telefon z dostępem do Internetu. Dzięki temu nie jesteś ograniczony przez miejsce ani czas, a na portal można wejść w każdym momencie. Możesz to zrobić w trakcie spaceru po parku lub leżąc w łóżku przed snem. Jest to bardzo wygodne i uniwersalne rozwiązanie i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

6obcych

Poznawanie losowych ludzi w sieci

Należy przyznać rację, że poznawanie nowych ludzi w sieci może być niebezpieczne. Z tego powodu trzeba znaleźć sposoby, które mogą zminimalizować ryzyko potencjalnych zdarzeń. Użytkownik sam decyduje, jakie informacje przekaże do internetu. Możliwe jest przesłanie swoich zdjęć z Facebooka, co ułatwia weryfikację rozmówcy. Jest to szczególnie ważne, żeby zachować ostrożność przy poznaniu znajomych przez Internet i nie podawać zbyt wielu danych. W przypadku młodych ludzi ma to ogromne znaczenie, dlatego rodzice muszą nadzorować działania swoich maluchów i ich przestrzec o zagrożeniu. Strona 6obcy to bez wątpienia świetny sposób na nudę, a do tego lek na samotność. Oczywiście to prawda, że znajomości internetowe nie są w stanie zastąpić prawdziwych, realnych, ale nawet kilka minut rozmowy z drugim człowiekiem może nastroić na cały dzień. Poprawa humoru jest bardzo ważna w przypadku osób chorujących na depresję, którzy najczęściej są samotni przez większą część swojego życia. Takie osoby mogą bać się realnego kontaktu z drugim człowiekiem, a wejście na stronę 6obcy jest wygodne i proste. Warto poświęcić kilka minut na poznanie wad i zalet portalu 6obcy, bo nie da się ukryć, że jest to jedyna taka aplikacja w kraju.

Zalety losowych rozmów na 6obcy

Można wymienić kilka zalet aplikacji do losowych rozmów. Jest to oczywiście prostota i swoboda rozmowy, jeśli można to tak określić. Aplikacja sama w sobie nie jest inwazyjna i pozwala się zapoznać z wieloma osobami z dowolnie wybranego obszaru. Jest to świetna strona, jeśli ktoś akurat się nudzi i nie ma co ze sobą zrobić. Jeśli masz dostęp do internetu to czatować możesz praktycznie wszędzie, ponieważ 6obcy dostępne jest nie tylko na komputerze, ale również na smartfona i przez przeglądarkę. Istnieją również pewne wady portalu 6obcy, a wśród nich trzeba wymienić samą społeczność. Ludzi, którzy korzystają z serwisu to głównie starsi oraz młodzi faceci, którzy szukają osób na ciekawe przygody z podtekstem erotycznym. Bardzo trudne, o ile nie jest to niemożliwe jest trafienie na rozmówcę, który takich zamiarów nie ma. Historyjki, które polegają na odgrywaniu ról seksualnych są bardzo popularne na tej stronie. Jeśli to przetrwasz i będziesz mieć cierpliwość to możliwe, że trafisz na kogoś, kto będzie miał normalne intencje, czyli że będzie chciał po prostu swobodnie porozmawiać.

Skróty i przydatne informacje

Jeśli zaczniesz korzystać z 6obcy to szybko zobaczysz pewne skróty, które całkiem możliwe, że ciężko Ci będzie odgadnąć. Warto wcześniej je poznać, jeśli zamierzasz rozmawiać na 6obcy, ponieważ są one wykorzystywane cały czas i bardzo praktyczne. Rozmowa zazwyczaj zaczyna się od skrótu “KM”, czyli zwrotu pozwalającego określić płeć drugiej osoby, gdzie M to mężczyzna, a K to kobieta. Kolejny skrót to “crb”, czyli co robisz, który w sieci jest niezwykle popularny. Ogromnym plusem 6obcy jest to, że w każdej chwili można się rozłączyć, także rozmowy nie są w ogóle zobowiązujące. Pozwala to się w pełni wyluzować i nie przejmować kompletnie rozmową, tylko zdać na intuicję. Sama platforma przeznaczona jest dla wszystkich, co oznacza, że mogą z niej korzystać zarówno młodsi, jak i starsi, którzy chcą przyjemnie i ciekawie spędzić czas. Jeśli chcesz w szybki i prosty sposób nawiązać nowe znajomości to 6obcy jest dla Ciebie. Dzięki stronie masz szansę poznać ludzi z całego kraju, a także ze swojej okolicy i województwa. Wymieniając największe zalety trzeba wspomnieć o tym, że aplikacja nie wymaga rejestracji i działa w całkowicie anonimowy sposób. Zdecydowanie warto poznać więcej szczegółów o serwisie 6obcy, jeśli masz ochotę na niezobowiązujące rozmowy z losowo wybraną osobą przez stronę.

6obcych

Anonimowy czat

6obcy to w rzeczywistości anonimowy czat, który pozwala nawiązać kontakt z losowym rozmówcą. Strona powstała przede wszystkim po to, żeby ludzie bez zobowiązań mogli nawiązywać nowe znajomości ze świadomością, że są w pełni anonimowi. Można wysnuć tezę, że 6obcy to tzw. czat ruletka, ponieważ nikt nie ma możliwości wyboru z kim będzie rozmawiać. Oznacza to, że losowy rozmówca jest przydzielany każdemu użytkownikowi. Bardzo prosty w obsłudze jest interfejs portalu, także nikt nie powinien mieć z obsługą żadnych problemów. W celu rozpoczęcia rozmowy należy wcisnąć przycisk “Połącz z obcym” i chwilę poczekać na wylosowanie rozmówcy. Gdy rozmówca zostanie wylosowany to możesz rozpocząć nawiązywanie kontaktu. Są osoby, które nie chcą rozmawiać z ludźmi z całego kraju, dlatego możliwe jest ograniczenie zasięgu do danego województwa. W ten sposób możliwe jest, że trafisz na kogoś, kto mieszka całkiem niedaleko od Ciebie. Na stronie 6obcy nie ma ograniczeń, jeśli chodzi wybór tematu do rozmowy, dlatego można rozmawiać o wszystkim. Jeśli nie masz akurat pomysłu na rozmowę i kompletnie nic w głowie to możesz skorzystać z możliwości wylosowania tematu do rozmowy.

Podsumowanie

To prawda, że 6obcy zapewnia użytkownikom anonimowość, ale z tego powodu mogą być oni narażeni na przykre i bardzo nieprzyjemne sytuacje. Jeśli twój rozmówca nie będzie przyjaźnie nastawiony i poczujesz wrogość to w każdej chwili można go zgłosić, wystarczy że minie 30 sekund od rozpoczęcia rozmowy. Dzięki temu dana osoba trafi do specjalnej bazy danych innych osób, które też nie umiały się zachować i utrudniały innym ludziom korzystanie z portalu. Z tego jasno wynika, że nie ma możliwości, żeby strona połączyła Cię ponownie z tą osobą. Wystarczy kliknięcie czerwonej flagi, żeby zgłosić nieprzyjemnego rozmówcę. Portal 6obcy jest idealny dla ludzi, którzy chcą zawrzeć niezobowiązujące znajomości. Jest to też dobra opcja na zabicie nudy i “small talk. Nie ma sensu podawanie zbyt wielu informacji na swój temat, tym bardziej, jeżeli nie korzystasz z tego serwisu w celu nawiązania relacji długoterminowej. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest się tu tak do końca anonimowym, ponieważ wszystkie rozmowy pozostają w serwisie. Nie da się ukryć, że można nawiązać tu nawet przyjaźń, ale trzeba też uważać na osoby, które mogą Ci zrobić krzywdę, jeśli nie zachowasz wystarczającej ostrożności.

Leave a Comment